Site Overlay

Про Драгобрат

Драгобрат — найвищий гірськолижний курорт Українських Карпат, розташований на висоті 1300–1800 м. над рівнем моря. Курорт знаходиться на відстані 18 км. від села і залізничної станції Ясіня (Рахівський район Закарпатської області) і на відстані 9 км. від автомагістралі Ужгород-Івано-Франківськ. 
Курорт розмістився серед хвойних лісів, поблизу підніжжя гори Стіг (1707 м). Поруч розташовані гори Жандарми (1800 м) і Близниця (1883 м) на які можна піднятися на ратраці. Зі схилів відкриваються чудові краєвиди на найвищий масив Українських Карпат – Чорногору з вершинами Говерла і Петрос. 
Підковоподібне розташування гір Свидовецького хребта, а також розміщення на кордоні з субальпійською зоною Карпат, створює передумови для наявності стабільного снігового покриву до квітня місяця, навіть коли інші курорти вже стоять без снігу. 
Загальна протяжність трас на Драгобраті складає до 10 км, довжина трас – від 300 метрів до 2 кілометрів. За бажанням, на ратраці можна виїхати ще вище, подовживши таким чином спуск з 2 до 3 км.

На Драгобраті вас не залишать байдужими світанки і заходи сонця.

Драгобрат легенда
Отже, жила колись недалеко від гори Петрос родина. В ній росли два брати-близнюки – гарні, хоробрі та добрі. Товаришували вони з сусідською дівчиною, та коли виросли, то відчули, що закохані у неї.
Дівчина однаково добре ставилась до обох братів і цінувала їхнє ставлення. Вирішила вона віддати вибір в руки долі і вигадала завдання – принести квітку едельвейсу з високих гірських вершин. Хто впорається з завданням перший, той і стане її майбутнім чоловіком.Погодились брати на такі умови і вирушили шукати квітку. Довго блукали вони полониною, та ніде не бачили потрібну їм квітку. Одного дня піднялись вони високо в гори, де зустріли старого та мудрого чабана. Спитали вони в нього поради, розповівши свою історію. Вирішив дід їм допомогти і порадити, де саме можна знайти едельвейси. Вказав він братам рукою на стрімку та високу вершину, що страшила своїми крутими схилами.
«Саме тут знайдете ви те, що шукаєте, – сказав їм старий, – але пам’ятайте, пошук щастя може видатись складним та непростим завданням.» Не прислухались брати до слів старого, бо кожен з них відчув, що може нарешті досягти бажаної мети. Поспішили вони піднятись на вершину гори якнайшвидше, старались обоє бути першими і знайти потрібну квітку. Почали підніматись вони по стрімкій і крутій скелі, поспішаючи та намагаючись випередити один одного. Нарешті побачили вони такий очікуваний і бажаний едельвейс. Одному братові вдалось дістатись до квітки, але не зміг втриматись він над небезпечним схилом. Він простяг руки до свого брата і скрикнув: «Дорогий брате!». Другий брат встиг схопити його, бажаючи допомогти, але не зміг утриматись і вони обоє полетіли зі скелі вниз.
Довго чекала їх дівчина, хвилювалась, але час ішов, а від братів не було жодної звістки. Тоді вона вирішила сама піти в гори і розшукати таких любих їй братів. Довго ходила вона гірськими стежками, поки не зустрівся їй той самий старий чабан, що розмовляв з братами. Розповів він їй про їхню зустріч і показав місце, куди їх направив. Дівчина зійшла на скелю та побачила сліди лиха. Довго плакала вона і проливала безутішні сльози аж поки не кинулась вона за братами у провалля.
У селі, де проживали молоді люди жителі помітили їх довгу відсутність, тому вони звернулись до жандармів з проханням допомогти відшукати сліди братів та красуні дівчини. Розслідування привело їх на той же схил, де і пас свою отару старий чабан. Розпитали вони старого, але почувши розповідь від страху закам’яніли . Так і стоять вони тут досі, перекриваючи шлях всім, хто хоче повторити сумний шлях молодих закоханих.
З того часу люди, поважаючи пам’ять братів та пам’ятаючи сумну історію назвали дві вершини Близницями (Малою і Великою), на честь братів-близнюків, скелі, що розташовані по дорозі до неї відповідно Перший жандарм, Другий жандарм і Третій жандарм, що і по сьогодні нагадують закам’янілі людські постаті.
Урочище з тих пір називають Драгобратом, адже слово «драго» означає «дорогий» на честь брата, що намагався врятувати від смерті свого брата-близнюка. Неподалік також розташоване озеро Івор, що створилось від гірких сліз молодої дівчини, що тужила за братами.
Якщо ви бажаєте не тільки гарно відпочити, але і відвідати описані в легенді місця,звертайтесь до нас.З радістю допоможемо втілити ваші плани в реальність.


Copyright © 2020 Carpathian Transfer. All Rights Reserved. | Catch Vogue by Catch Themes
Scroll Up